Odinių batų priežiūra

Kiekvienas avalynės tipas reikalauja specifinės ir pastovios priežiūros – nuo to priklauso jos išvaizda ir tarnavimo laikas. Laikykitės kelių paprastų taisyklių, jeigu norite savo batus išlaikyti gražius ir puikios būklės.

Batų odos valymas

Iš lauko grįžę namo, nuvalykite batus nuo dulkių ir purvo. Tam tinka drėgna medžiagos skiautė arba speciali batų valymo kempinė. Jeigu batai padengti išdžiuvusiu purvu – jų valymui galite panaudoti šepetį. Valydami batus netrinkite jų smarkiai, juk natūralios odos avalynė lengvai sugeria drėgmę. Pernelyg sudrėkinus batus – juos tektų ilgai džiovinti.

Nerekomenduojame naudoti standžių šerių šepečių natūralios odos batų valymui. Jie gali pažeisti odos paviršių ir palikti įbrėžimų.

Batų kremo naudojimas

Loake batų kremas

Avalynės kremas pamaitina odą, atnaujina spalvą bei padidina batų atsparumą drėgmei, dulkėms ir purvui. Naudokite tik kokybišką batų kremą, kurio pagrindas yra natūralus vaškas ir aliejai. Batų kremo kokybę dažnai galima atskirti pagal kvapą – jis neturi būti aštrus ir cheminis. Žinoma, tai nėra vienintelis vertinimo kriterijus, todėl rekomenduojame rinktis tik gerų ir patikimų gamintojų batų kremą.

Naudodami specialų dengimo šepetėlį arba medžiagos skiautę, kremu denkite nuvalytus batus. Tolygiai padengę visą batų paviršių, palikite juos ilgesniam laikui ar nakčiai su specialiais mediniais batų kurpaliais viduje. Per tą laiką kremas įsigers į batų odą. Po to su medžiagos skiaute nuimkite likusį kremo perteklių ir poliruokite batus, kol gausite lygų ir blizgų paviršių. Jeigu norite pasiekti didesnį blizgumo efektą – papildomai naudokite batų poliravimo vašką.

Kaip dažnai ir kada reikia naudoti batų kremą?

 1. Batų kremą naudokite reguliariai kas 1-2 savaites
 2. Kai batų oda yra išsausėjusi
 3. Kai reikia švelniai atnaujinti batų spalvą ir paviršių (naudokite batų poliravimo vašką, jeigu reikia stipraus efekto)
 4. Kai ruošiate batus naujam sezonui arba prieš supakuojant saugoti iki kito sezono

Poliravimo vaško naudojimas

Loake batų vaksas (tepalas)

Kaip ir batų kremą, poliravimo vašką rinkitės kokybišką ir natūralų. Labai rekomenduojame atidžiai rinktis naudojamo vaško spalvą, nes su šia priemone galite pakoreguoti savo turimų batų spalvą. Vaškas plonu sluoksniu padengia visą batų odos paviršių, todėl gerai apsaugo odą nuo išorinės drėgmės ir dulkių.

Padengdamas odos paviršių, batų vaškas uždaro ir batų odos poras, todėl kartais rekomenduojama nuimti seną vaško sluoksnį nuo batų ir leisti odai pailsėti. Po to juos naujai nuvaškuoti ir nublizginti.

Poliravimo vaškas naudojamas, kai:

 1. Batams norima suteikti ypatingą blizgesį
 2. Batus norima apsaugoti nuo aplinkos poveikio
 3. Norima atnaujinti ar pakoreguoti batų spalvą

Denkite vašku švarią ir kremu pamaitintą batų odą. Tam galite naudoti specialų dengimui skirtą šepetį arba medžiagos skiautę. Tolygiai paskirstytą vašką palikite ant batų bent 10 minučių. Tuomet naudokite specialų batų poliravimo šepetį. Geri batų poliravimo šepečiai gaminami iš arklio šerių. Galutinį blizgesį suteikite naudojant medžiagos skiautę.

Kodėl svarbus batų džiovinimas ir kaip džiovinti odinius batus

Nuo prakaito sudrėkusius ar nuo lietaus sušlapusius batus būtina gerai išdžiovinti. Nenaudokite elektrinių džiovinimo prietaisų, nedžiovinkite batų prie radiatorių ar padėtus ant saulės, taip rizikuojate išsausinti ir pažeisti jų odą. Avalynė turi išdžiūti savaime, kambario temperatūroje. Džiovinant batus naudokite specialius medinius batų kurpalius, kad išvengtumėte odos deformacijų ir išsaugotumėte teisingą batų formą.

Nepamirškite, kad odinius batus rekomenduojama kaitalioti, nešiojant tą pačią porą kas antrą dieną. Tuomet jų oda spės „pailsėti“ ir atsistatyti normalų drėgmės balansą.

Batų saugojimas

Mediniai batų kurpaliai išsaugo batų išvaizdą ir formą

Teisingas batų saugojimas daro teigiamą įtaką Jūsų batų ilgaamžiškumui. Prieš padedant batus į spintą ar sandėliuką, juos būtina atitinkamai paruošti. Nuvalykite juos ir padenkite kremu, įstatykite medinius batų kurpalius. Šios profilaktinės priemonės padės išvengti odos išsausėjimo, deformacijų ir įtrūkimų atsiradimo saugojimo laikotarpiu. Labai ilgai saugojamus batus rekomenduojama kartais ištraukti iš dėžės ir apžiūrėti jų būklę. Juos gali reikėti iš naujo pamaitinti batų kremu.

Bendros batų priežiūros taisyklės

 1. Pirmus kelis kartus naujus batus pasistenkite dėvėkite sausu oru.
 2. Apsiaudami batus visada naudokitės batų šaukštu. Taip batų nugarėlės išlaikys pradinę formą.
 3. Avalynė odiniu padu yra skirta avėti sausu oru arba patalpose. Saugokite odinį padą nuo kontakto su druska. Norint prailginti odinio pado tarnavimo laiką – ant jo galima priklijuoti specialų apsauginį protektorių. Šią paslaugą rekomenduojame pirkti tik iš aukštos kvalifikacijos avalynės remonto meistrų. Nekokybiškai atliktas batų servisas gali pakenkti jų patogumui ir ergonomikai.
 4. Tarp dėvėjimų bei sandėliavimui naudokite kurpalius. Spyruokliniai, reguliuojami batų kurpaliai iš medžio sugeria drėgmę iš odos, ištiesina nuo nešiojimo susidariusias raukšles ir leidžia batams išsaugoti savo pirminę išvaizdą.
 5. Reguliariai naudokite aukštos kokybės batų priežiūros priemones, jos maitina odą bei padeda išvengti įtrūkimų.
 6. Saugokite avalynę nuo perteklinės drėgmės. Sudrėkusią avalynę džiovinkite tik kambario temperatūroje.
 7. Naujus batus būtina impregnuoti. Esant drėgnam orui, impregnavimo priemonę naudokite keletą kartų per savaitę.
 8. Priežiūros priemonėmis galima padengti tik sausus ir nuo purvo nuvalytus batus.
 9. Odiniams batams gali prireikti visos dienos, kad jie pilnai išdžiūtų nuo natūralaus prakaitavimo ar drėgno oro. Nedėvėkite tos pačios batų poros kelias dienas iš eilės, leiskite batams džiūti mažiausiai 24 valandas.
 10. Geri batai, kaip ir geras automobilis – tarnaus ilgai, jeigu prižiūrėsite tinkamai.

Taigi, tiek apie batų priežiūrą šiam kartui!

Įsigyti aukščiausios kokybės avalynės priežiūros priemonių galite čia: www.seva.tg

Batų priežiūros rinkinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *